Samochody RC

Samochody  RC to samochody zdalnie sterowane i samochody do złożenia- w tej kategorii znajdziesz różne  wersje modeli samochodów,  w zależności od przeznaczenia jak i upodobań.  
Generalnie występuje prosty podzał na modele pojazdów: on-road, of-road oraz drift, pierwsze najlepiej sprawują się w wyścigach po gładkich nawierzchniach.
Modele te osiągają wysokie prędkości i są to bardzo często wierne kopie ich odpowiedników.
Modele drift, służą do jazdy kontrolowanym poślizgiem.
Z kolei samochody off-road, to skoczne buggy i stabilne trucki.Te modele sdalnie sterowane to przedstawiciele terenowych samochodów.
W tej kategorii występują też modele truggi czyli połączenie buggy i truck'a oraz samochody short course nazywane też "dakarówkami".

Modele RC napędzane są silnikami elektrycznymi, czyli klasycznymi silnikami szczotkowymi lub nowocześniejszymi silnikami bezszczotkowymi -
o zdecydowanie lepszych osiągach i żywotności. Samochody elektryczne zasilane są akumulatorami NiCd, NiMH lub LiPo.

Sterowanie odbywa się bezprzewodowo za pomocą radia: pracującego na częstotliwości 27-40MHz w przypadku starszy/tańszych modeli,
oraz 2,4GHz w przypadku bardziej zaawansowanych samochodów.
Do sterowania pojazdmi służą tzw pistolety  nadajnikowe. Tego typu nadajnik może być wyposażony w proporcjonalny gaz, trymery gazu i skrętu, funkcję EPA lub obsługę telemetrii.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów