Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 19.00 PLN
Producent: Walkera

Kompatybilny z:

  gl_slider_2logo

 

Scout X4 - kompaktowy i uniwersalny

Drony znacznie zyskały na popularności w ciągu ostatnich miesięcy. Coraz więcej ludzi pragnie posiadać takie urządzenia na własny użytek. Jeśli potrzebujesz drona, który jest nieduży, a jednocześnie nie boi się latania na wietrze i potrafi podnieść kamerę sportową, z którą będzie mógł wykonywać trwające ponad 20minut loty, Scout X4 marki Walkera będzie idealnym rozwiązaniem dla ciebie.


Solidna konstrukcja

Konstrukcja Scouta X4 jest bardzo solidna. Składa się z wykonanej z wytrzymałego tworzywa sztucznego obudowy, wewnątrz której zabudowane się wszystkie podzespoły drona. Obudowa jest pokryta fakturą na wzór włókna węglowego, dzięki czemu sprzęt wygląda bardzo profesjonalnie.


Inteligentna bateria

Do zasilenia drona wykorzystywana jest bateria litowo - polimerowa, zbudowana z sześciu cel o pojemności 5400mAh każda. Takie rozwiązanie wystarcza na ponad 20minut lotu z gimbalem G-3D i kamerą iLook+. Akumulator został ponadto wyposażony w specjalny układ elektroniczny, który informuje operatora o jego stanie naładowania.


Ground Station i GCS

Sterowanie nie tylko za pomocą aparatury Walkera Scout X4 nie musi być sterowany z poziomu aparatury Devo F12E. Lot można też kontrolować za pomocą smartfona bądź tabletu, na którym zainstalowana i połączona z Ground Station jest aplikacja GCS. Interfejs przedstawia się podobnie, jak na poniższym zdjęciu:Sterowanie dronem może odbywać się także przy pomocy akcelerometru wbudowanego w taablet lub smartfon. Latanie w ten sposób przeznaczone jest jednak dla bardziej doświadczonych pilotów.


Loty autonomiczne

Scout X4 potrafi także wykonywać loty autonomiczne. Aby skorzystać z tej funkcji, konieczne jest zakupienie wersji z Ground Station oraz zainstalowanie aplikacji GCS na urządzeniu mobilnym z systemem Android. W ten sposób można zaplanować określoną trasę przelotu, dowolnie zmieniając jej parametry oraz położenie waypointów, czyli punktów, przez które ma przelecieć dron. Poniższe zdjęcia pokazują interfejs aplikacji podczas planowania lotu:

Dowiedz się więcej o lotach autonomicznych na naszym  blogu! |LINK|.

Follow Me

Jest to tryb lotu polegający na tym, że dron podąża za obiektem, który posiada Ground Station na określonej wysokości. Włączając tryb Follow Me, należy wybrać jedną z dwóch opcji - szybką lub wolną, w zależności od śledzonego obiektu. W trybie Follow Me, urządzenie nie widzi przeszkód, dlatego decydując się na wybór tej funkcji, należy ustawić odpowiednio dużą wysokość, większą od najwyższej przeszkody, w pobliżu której będzie odbywał się lot. Pozwoli to na uniknięcie zderzenia z nią. Inteligentne tryby lotu dostępne z poziomu aparatury, tryb łatwej orientacji, automatyczny start i lądowanie, a także wiele funkcji dostępnych z poziomu Ground Station - dzięki tak szerokiej gamie dostępnych funkcji, Scout X4 jest jednym z najlepiej sprzedających się dronów na rynku. Walkera Scout X4 to pierwszy na świecie kompaktowy dron z planowaniem lotu za pomocą zintegrowanej seryjnie ground station. Pozwala zaprogramować w pełni autonomiczny lot bez ingerencji pilota, a obsługuje najpopularniejszy system tabletów i smartfonów, czyli Android. Z wykorzystaniem ground station wiąże się dodatkowa, nowatorska funkcja - follow me, czyli w pełni autonomiczne podążanie maszyny za posiadaczem ground station. Wystarczy tylko wyobrazić sobie jazdę na rowerze lub bieganie z asystą drona - najnowsza zdobycz techniki staje się nie lada gratką dla każdego fana automatyki. Ground station może być również wykorzystane na potrzeby późniejszego powrotu maszyny do miejsca startu, dzięki wykorzystaniu nagranej uprzednio trasy przelotu. Możliwe jest też wyznaczanie punktu docelowego lotu, start i lądowanie jednym dotknięciem oraz podgląd parametrów lotu w czasie rzeczywistym.


Najważniejsze cechy Scout X4:

 • Przemyślana konstrukcja z możliwością rozbudowy do 8 silników,
 • Ground station z obsługą tabletów,
 • Możliwość programowania lotów autonomicznych,
 • Podążanie za celem – funkcja "follow me"
 • Nagrywanie trasy lotu,
 • Wykorzystanie najbardziej nowoczesnych rozwiązań FPV,
 • Duży, 5-calowy monitor umożliwia podgląd wideo i telemetrii w czasie rzeczywistym (widoczne są dane GPS, wysokość, dystans, napięcie baterii itd.)
 • Bezszczotkowy  3-osiowy gimbal G-3D umożliwia stabilizację kamery, jest łatwy w obsłudze i w pelni współpracuje z kamerami GoPro oraz iLook,
 • Kamera full HD iLook+ - zdjęcia wysokiej rozdzielczości 13-megapixeli, nagrania Full HD 1080P 30 fps, profesjonalny streaming wideo, kompatybilność kanałów video z fatshark
 • Kontrola wszystkich parametrów lotu i nagrywania zapewniona przez aparaturę Devo F12
 • Parametry lotu są monitorowane w czasie rzeczywistym (OSD),
 • Auto start i powrót do miejsca startu uruchamiany jednym przyciskiem,
 • Zabezpieczenie w postaci powrotu do miejsca startu w przypadku utraty łączności z copterem,
 • Utrzymuje wysokość i pozycję przy użyciu nowego, dokładniejszego systemu GPS,
 • Czas lotu aż do 25 minut,
 • Zasięg RC do 2km
 • Zasięg video do 500m
 • Inteligentna,  pojemna bateria Li-Po 22.2V 5400mAh, z monitoringiem stanu naładowania,
 • Tryb łatwej orientacji eliminujący problemy pilota z ustawieniem maszyny w czasie lotu,
 • Tryb lotu dookoła danego obiektu,
 • Najnowocześniejszy, 8-osiowy sterownik lotu DEVO-X4,
 • Automatyczne podwozie pozwalające na filmowanie w pełnym obrocie 360o.

Możliwość rozbudowy do 8 wirników (X8)!

Wystarczy tylko złożyć poszczególne elementy i można zaczynać lot. W przeciwieństwie do innych platform, tutaj znaleźć można wszystko, co potrzeba do fotografii lotniczej, w tym bezprzewodową transmisję nagrywanego obrazu w czasie rzeczywistym na ekran aparatury lub do gogli. Kamera iLook+ zapewnia transmisję audio i video na ziemię wraz z pełnym nagrywaniem w technologii Full HD na pokładzie hexacoptera. Natomiast 3-osiowy gimbal daje doskonałą stabilizację, dzięki czemu filmy są nadzwyczaj płynne, nawet w przypadku nagrywania w czasie wietrznej pogody. Dron Walkera Scout X4 to maszyna od razu gotowa do lotu i łatwa w obsłudze dla każdego użytkownika, stery może przejąć nawet osoba bez żadnego doświadczenia, wystarczy tylko uruchomić na aparaturze tryb GPS. W dowolnym momencie lotu można puścić drążki, wtedy model się natychmiast zatrzymuje, a zawis w powietrzu trwa aż do podjęcia następnych działań. Znaczącym ułatwieniem jest też tryb łatwej orientacji Hyper IOC, który eliminuje konieczność latania w określonej pozycji modelu, teraz tylko od pilota zależy kierunek lotu i nie ma znaczenia, jak ustawi się w powietrzu model. Natomiast tryb lotu okrężnego pozwala na automatyczny lot po okręgu służący do filmowania obiektu w sferze 360o.  

Solidna konstrukcja

Konstrukcja Scouta X4 jest bardzo solidna. Składa się z wykonanej z wytrzymałego tworzywa sztucznego obudowy, wewnątrz której zabudowane się wszystkie podzespoły drona. Obudowa jest pokryta fakturą na wzór włókna węglowego, dzięki czemu sprzęt wygląda bardzo profesjonalnie.

Inteligentna bateria

Do zasilenia drona wykorzystywana jest bateria litowo ­ polimerowa, zbudowana z sześciu cel o pojemności 5400mAh każda. Takie rozwiązanie wystarcza na ponad 20minut lotu z gimbalem G­3D i kamerą iLook+. Akumulator został ponadto wyposażony w specjalny układ elektroniczny, który informuje operatora o jego stanie naładowania.   Marka Walkera to światowy producent kompaktowych multikopterów i helikopterów. Jej powszechnie uznany departament Badań i Rozwoju projektuje i integruje dedykowane rozwiązania dla własnych modeli. Dzięki temu produkty Walkera są w całości zbudowane z komponentów własnych i to nie tylko na poziomie konstrukcyjnym, samodzielnie zaprojektowany i zbudowany jest też kontroler lotów, GPS czy aparatura sterująca. Celem marki Walkera jest upowszechnienie wykorzystania dronów, dlatego tak duża uwaga przykładana jest do technologicznego zaawansowania projektów, ale też ich maksymalnej przyjazności wobec użytkownika. Nieustannie poszukiwane są nowe rozwiązania, udostępniane nie tylko nowym, ale też dotychczasowym odbiorcom poprzez możliwość aktualizowania oprogramowania multikopterów. Firma AeroMind jako jedyna firma w Polsce udostępnia Scout X4 z polską instrukcją obsługi. W ten sposób chcemy pomóc naszym Klientom w pełni wykorzystać zaawansowane funkcje multicoptera, ale też przeczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa pilotażu. Zapewniamy też kompleksową pomoc w uruchomieniu i konfiguracji zakupionego wielowirnikowca. Gwarancję w zdecydowanej większości przypadków realizujemy w kraju. Dysponujemy pełnym asortymentem części zamiennych, a także laboratorium serwisowym. Nasi Klienci mają możliwość zamówienia regeneracji sprzętu wykonanej przez specjalistów lub zakupienia części zamiennych w sklepie internetowym do samodzielnego montażu.

AeroMind jest oficjalnym dilerem Walkera na Polskę.

Walkera Scout X4_follow meWalkera Scout X4_waypoints

Walkera Scout X4 _uchwyt do tableta

Walkera Scout X4 tryb łatwej orientacji

Walkera Scout X4 autostart, powrót do domu, failsafe

Aparatura Devo F12E to element sterujący, zapewniający transmisję danych i uruchamiający nagrywanie. Devo F12 posiada duży, 5-calowy monitor wraz z wbudowanym odbiornikiem audio/wideo. To na nim strumień wideo może być wyświetlany na żywo, bezpośrednio ze Scout X4. Jeśli jednocześnie wykorzystywany jest aparat iLook+, można również rozpocząć i zakończyć nagrywanie zdalnie w czasie lotu, więc jest opcja nagrywania wyłącznie wybranych fragmentów, a nie wszystkiego na raz, co znacznie przyspiesza późniejszą obróbkę materiału wideo. Jednak monitor daje nie tylko możliwość podglądu wideo, ale może również pokazać kilka przydatnych informacji, w tym aktualną wysokość X4, odległość od domu i stan naładowania baterii wielowirnikowca. Dodatkowo można łatwo kontrolować kąt nagrania wideo w czasie lotu - 12-kanałowa aparatura Devo F12 posiada precyzyjne suwaki po bokach, dzięki którym można otrzymać niesamowite efekty wizualne

Główne cechy DEVO F12E:

 • wyraźny, 5-calowy ekran LCD 640 x 480P,
 • zasięg do 2km przy mocy 100mw,
 • 32-kanałowy odbiornik audio/video,
 • dostępność 4 trybów sterowania,
 • regulowana moc nadajnika,
 • współpracuje z kopterami, samolotami i helikopterami,
 • zapamiętuje do 15 modeli,
 • obsługuje telemetrię – dane GPS, wysokość, dystans, napięcie baterii itd.,
 • posiada funkcję auto bindowania,
 • istnieje możliwość aktualizacji przez USB,
 • energomiczna kontrola gimbala
 • dodatkowe wyjście video dla goggli lub TV
 • dodatkowe wyjście audio

iLook+:

  Kamera akcji HD iLook+ zapewnia rozdzielczość obrazu 13 megapikseli i nagrania wideo 1080p/30fps. ILook+ to ogromna wydajność osiągalna w niskiej cenie. W przeciwieństwie do GoPro kamera ta posiada już wbudowany nadajnik obrazu (5,8 GHZ) kompatybilny z goglami fatshark, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego nadajnika ani jego skomplikowanej instalacji.

Gimbal G-3D 

jest łatwą w obsłudze platformą stabilizującą kamerę. Stabilizuje obraz w 3 osiach i umożliwia montaż zarówno kamer iLook, jak i Gopro.

walkera-g-3d-gimbal-2 Możliwości i parametry techniczne:
 • Może być połączony z wyjściami wideo serii kamer iLook, iLook +, GoPro
 • Umożliwia kompensację napięcia zasilania
 • Zapewnia ochronę przed zwarciem napędu silnikowego
 • Umożliwia dopasowywanie początkowego nachylenia i kąta obrotu
 • Trybu pozycji utrzymywanej i zmiennej
 • Współpracuje ze standardowymi odbiornikami
 • Napięcie pracy: 7.4V-28V (zalecane 12V, baterie LiPo 3S)
 • Prąd pracy: 500mA-600mA (zależy od dostarczonego napięcia i mocy silnika)
 • Temperatura pracy: -15℃ - 65℃
 • Czujniki: 3-osiowy żyroskop MEMS i 3-osiowy akcelerometr MEMS
 • Dokładność sterowania: 0,02 °
 • Zakres regulacji kąta widzenia: -135° ~90° (nachylenie), - 45° ~45° (obrót)
 • Współpracujące serie kamer: iLook, iLook +, GoPro
 • Wymiary: 114.3mm x 97.5mm x 106.6mm (Dł. x Sz. X Wys.)
 • Waga: 188 g (bez kamery)
 • Program sterujący może być aktualizowany na stronie internetowej Walkera ( wymagany adapter UP02 i UP02)

 

 Mikroprocesorowa ładowarka IMAX:Imax ładowarka

 • Wejściowe napięcie: 11-18V - 5A
 • Maksymalna moc ładowania: 50W
 • Maksymalna moc rozładowania: 5W
 • Zakres natężenia prądu ładującego: 0.1-5.0A
 • Zakres natężenia prądu rozładowywanego: 0.1-1.0A
 • Ilość ogniw Ni-MH/Ni-Cd: 1-15
 • Ilość ogniw Li-Ion/Poly: 1-6
 • Napięcie prądu dla baterii Pb: 2-20V
 • Waga: 280g
 • Wymiary: 133x87x33mm

         


 Zawartość powystawowego* zestawu:

 • 1 x Scout X4 Quadrocopter RTF w kolorze szarym
 • 1 x Zasilacz ładowarki 110-240V AC/DC
 • 1 x Ładowarka mikroprocesorowa Imax B6
 • 1 x Akumulator Li-Po 22.2V 5400mAh 6S
 • 1 x Okablowanie
 • 1 x Polska Instrukcja
 • Dodatkowy osprzęt zależny od wybranych wariantów

*Zestaw powystawowy - zarówno dron jak i akcesoria wchodzące w skład zestawu mogą nosić ślady użytkowania powstałe w trakcie eksponowania towaru na wystawie.

  W cenie ujęte jest szkolenie produktowe. Przeprowadzamy je w Poznaniu w naszym biurze lub zdalnie przez telefon. Instruujemy dokładnie jak posługiwać się urządzeniem, zwracamy uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem i odpowiadamy na wszystkie pytania techniczne oraz funkcjonalne.

Serwis i upgrade:

Wychodząc naprzeciw twoim potrzebom oferujemy serwis z naprawą, usługi montażu urządzeń peryferyjnych, aktualizacje oprogramowania,  kalibracje i inne usprawnienia.  

Pomoc techniczna:

Dla naszych klientów oferujemy pomoc techniczną, porady dotyczące zakupionego zestawu oraz pomoc w jego uruchomieniu.  

Scout X4, Autor Michał Achtel  


 Pliki do pobrania:

Instrukcja obsługi: -->POBIERZ Porównanie specyfikacji Walkera QR X350 PRO, Scouta X4, Tali H500, Phantom, 2, Phantom Vision +, Phantom 3, Voyager 3, Inspire 1, Typhoon 500+_v6

 

   


Sprzęt w akcji:

 

 

 

 


Recenzje użytkowników:

 

   

Filmy instruktażowe: